Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 10 lut 2010

Początek roku 2010 przyniósł nam kilka ciekawych newsów ze świata komiksu i animacji.

Po pierwsze JPF ogłosił listę zapowiedzi na pierwszą połowę roku. Nie ma wśród nich, niestety, żadnych nowych tytułów. Fani spekulują, że ma się coś pojawić jesienią, gdy polskie wydanie Naruto zrówna się z wydaniem japońskim. Wydawnictwo, jednak, na ten temat milczy. Miłym zaskoczeniem może być wydanie ostatniego tomu Hellsinga (kwiecień) oraz informacja, że Bleach, od marca, stanie się miesięcznikiem.


Kilka dni temu nadeszła dobra wiadomość dla wszystkich fanów Pokemonów. Oficjalnie podano, że powstanie piąta generacja kieszonkowych stworków. Fani w Europie i Stanach czekają, zaś na premierę anglojęzycznej wersji najnowszej części gry czyli "Pokemon Heart Gold" i "Pokemon Soul Silver". Jest to rzecz jasna zremasterowana wersja Silver'a i Gold'a na NDS'a. Poniżej znajduje się rysunek pierwszych dwóch poków z piątej generacji, Zorua i Zoroark.


Od kilku dni w polskiej telewizji można się natknąć na kolejną, po Banku WBK, reklamę w konwencji mangowej. Jest to reklama sieci komórkowej Plus. Widać, że manga przestaje być kojarzona z "chińskimi porno bajkami", a zaczyna być kojarzona z dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy.
Moje ulubione japońskie studio czyli Ghibli ("Mój sąsiad Totoro", "Grobowiec świetlików") pokazało tester promujący ich najnowsze dzieło: "Karigurashi no Arrietty" (Pożyczalska Arietta). Miejmy nadzieję, że zastanie ono pokazane, również w polskich kinach.Ja jednak czekam na "The Another World". Grę na Nintendo DS współtworzoną przez to studio.
 Premierę wersji anglojęzycznej zapowiedziano na drugi kwartał tego roku.


Poza tym wydano w naszym ślicznym kraju pierwsze dwie płyty "Code Geass" (Anime Virtual) oraz pierwszy tom "Vampire Knight" (Waneko). Egmont, zaś, wydał sześćset stronicowy komiks pt: "Martha Washington: jej życie i czasy, wiek XXI" autorstwa Franka Millera ("Sin City", "300") za "jedyne" 200zł.

{ 4 komentarze Dołącz do dyskusji i podziel się swoją opinią }

 1. Nie mogę powiedzieć, aby pokemony to było coś, na co czekam.
  Za to "The Another Word" prezentuje się wspaniale. Jednak będzie to kolejny JRPG, w którego niestety nie będę miał okazje grać, ponieważ nasi przyjaciele uprali wydawać na konsole i wszytko inne byle tylko to nie był PC.

  P.S. Ta reklama mnie przeraża ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja se w gierkę pyknę, moja stara wysłużona konsolka się sypie, ale jeszcze działa :P. Moim zdaniem ta reklama to miała być parodia anime, jest - cytując Jarosława P. - megażałosna i nie wydaje mi się żeby było czym się chwalić... ( Btw. na Soul Silver czekam już z 4miechy, ma wyjść dopiero w kwietniu -_-")

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy reklama to parodia, czy nie, trzeba by było zapytać twórców reklamy. Jest to druga "animowa" reklama, więc nie spodziewajmy się jakichś fajerwerków, ale wszyscy wiemy, że dużo jej brakuje. Co do gierek to pewnie się w nie uzbroję :P.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakbym się nie znał w temacie to po tych reklamach dostałym obrzydzenia do końca życia, jeżeli chodzi o mangę i anime...

  OdpowiedzUsuń

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -