Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 18 cze 2010

Już za kilka godzin rozpocznie się cisza wyborcza, czyli czas dla wyborców, na spokojne zastanowienie się na kogo chcą oddać swój głos. Korzystając z okazji chciałbym namówić państwa do oddania swojego głosu.


Oczywiście nie mam zamiaru namawiać do głosowania na konkretnego kandydata. Cytując piosenkę: "każdy ma prawo mieć swoją filozofię", w pierwsze turze powinniśmy głosować na kandydata, którego przekonania najbliższe są naszym. Dlaczego? Ponieważ niemal wszystkie sondaże wskazują, że dojdzie do drugiej tury i właśnie wtedy będziemy mieli okazję wybrać "mniejsze zło".

No dobrze, ale na kogo glosować? Prawdę mówiąc pytanie to, w dobie internetu, wydaje mi się co najmniej śmieszne. Wystarczy wejść na strony poszczególnych kandydatów i przejrzeć ich programy wyborcze. Można, również zapoznać się z debatami, które odbyły się podczas kampanii. Ja polecam jedyną która odbyła się w, prawie, pełnym składzie. Mam na myśli debatę, którą zorganizowali studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Debata odbyła się 9 czerwca.


Debata UW cz. 1


Debata UW cz. 2


Debata UW cz. 3


Debata UW cz. 4


Debata UW cz. 5


Debata UW cz. 6


Debata UW cz. 7


Debata UW cz. 8


Debata UW cz. 9


Debata UW cz. 10
 

Na tej debacie nie stawiło się dwóch kandydatów ich poglądy, skonfrontowane z innymi, można było ocenić podczas debaty w TVP, w której wzięło udział tylko czterech kandydatów.


Debata TVP cz. 1


Debata TVP cz. 2


Debata TVP cz. 3


Debata TVP cz. 4


Debata TVP cz. 5


Debata TVP cz. 6


Debata TVP cz. 7


Debata TVP cz. 8


Debata TVP cz. 9
 

Pamiętajmy, że w wyborach bierze udział 10, a nie 2 kandydatów.

Są to od lewej: Marek Jurek, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Andrzej Lepper. I w drugiej linijce: Kornel Morawiecki, Grzegorz Napieralski, Andrzej Olechowski, Waldemar Pawlak i Bogusław Ziętek.

O ilości kandydatów przypomina, również poniższy spot reklamowy:
W tym miejscu zaznaczę, że w ostatnich wyborach w Koronowie o tym kto został burmistrzem zadecydował dokładnie jeden głos. Gdyby obecny burmistrz dostał jeden głos mniej byłby remis.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że o kandydatach mówią, również ich spoty reklamowe, jednak tak naprawdę niewiele można z nich wywnioskować, tak więc poniżej prezentuję reklamówki zachęcające do głosowania.

Jedna stworzona przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyrzysku:
Oraz spoty stworzone przez inicjatywę Gdziekolwiek Będziesz Zagłosuj.I jeszcze parę słów od celebrytów, nagranych przez fundację świat ma sens:


Na koniec przypomnę, że lokale wyborcze będą otwarte od godziny 6.00 do 20.00 oraz, że głosujemy tylko na jednego kandydata. Pamiętajmy, również aby zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem. Tych, którzy mają jeszcze jakieś pytania dotyczące wyborów odsyłam na stronę Inicjatywy Gdziekolwiek Będziesz Głosuj oraz na stronę Państwowej Komisji Wyborczej. I pamiętaj GŁOSUJ!

{ 7 komentarze Dołącz do dyskusji i podziel się swoją opinią }

 1. The you have is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing...

  OdpowiedzUsuń
 2. I really appreciate the kind of topics post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!

  OdpowiedzUsuń
 3. This is a very good post. Just wonderful. Truly, I am amazed at what informative things you've told us today. Thanks a million for that.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for taking the time to discuss this, I feel about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.

  OdpowiedzUsuń
 5. I really enjoy simply reading all of your weblogs. Simply wanted to inform you that you have people like me who appreciate your work. Definitely a great post

  OdpowiedzUsuń
 6. I’m completely enjoying as of it and that I have you ever bookmarked to ascertain out new stuff you'll post..

  OdpowiedzUsuń
 7. The blog or and best that is extremely useful to keep I can share the ideas
  of the future as this is really what I was looking for, I am very comfortable and pleased to come here. Thank you very much.
  gold miner|stick war 3| pokemongo
  | stick man|animal jam login

  OdpowiedzUsuń

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -