Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 25 wrz 2014

Z przykrościom muszę poinformować Was, moi Drodzy Czytelnicy, że z dniem dzisiejszym Półka pełna komiksów przechodzi w stan zawieszenia. Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć spróbowania czegoś nowego. Czego? O tym nie chcę teraz pisać. Nadmienię jedynie, że chciałbym poświęcić na to więcej czasu niż dotychczas stąd taka, a nie inna decyzja.

Muszę przyznać, że przez wszystkie 1719 dni pisania świetnie się bawiłem. Początkowo pisałem jedynie dla swoich znajomych z którymi już od ponad 10 lat gram w papierowe RPGi. Z czasem, głównie za sprawą rad SStefani charakter Półki... zmienił się i artykuły na niej publikowane zaczęły docierać do coraz większego grona odbiorców. Dzięki czemu udało mi się nawiązać kilka ciekawych współpracy. Pierwszym który mi zaufał był redaktor naczelny a-g-w.info. Dla tego portalu napisałem kilka artykułów, głównie relacji z konwentów i recenzji komiksów, ale też zadebiutowałem tam jako recenzent książek. Kolejnymi odważnymi były wydawnictwa Yumegari i Taiga. Chciałbym Wam serdecznie podziękować za zaufanie i cierpliwość, gdyż zdarzało się, że od otrzymania materiałów do napisania recenzji mijało trochę czasu.

Patrząc z perspektywy czasu Półka pełna komiksów okazała się sukcesem. Ilość czytelników systematycznie rośnie (od 200 w pierwszym miesiącu działalności do ponad 16000 w sierpniu 2014). Co ciekawe ostatnio wchodzą tu głównie Amerykanie i Francuzi. Przyznam, że ten fakt również wpłynął na decyzję o zawieszeniu.

Tak naprawdę nie wyobrażam sobie sytuacji, że przestanę propagować ideę komiksu w Polsce. Teraz biorę tylko długi urlop. Na pewno jeszcze tu wrócę. Tych którzy mimo to nadal chcą czytać moje recenzje zapraszam do kiosku po magazyn Arigato. W ostatnim numerze popełniłem tam recenzję anime Kill la Kill, a i w kolejnym (i mam nadzieję jeszcze kolejnych) coś ode mnie powinno się tam znaleźć.

Tak więc wypatrujcie mnie cierpliwie i do zobaczenia!

{ 2 komentarze Dołącz do dyskusji i podziel się swoją opinią }

  1. Och, szkoda, ten blog stawał się coraz ładniejszy i lepszy i naprawdę miło się tu przychodziło, ale, faktycznie, coraz mniej ostatnio pisałeś.
    Mam nadzieję, że cokolwiek będziesz teraz robił, osiągniesz sukces i satysfakcję, życzę Ci też dużo zdrowia i pieniędzy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej, szkoda :C Miałam nadzieję w grudniu na kolejne roczne podsumowanie rynku mangowego - dzięki nim można bylo zobaczyc, jak z roku na rok się powiekszał.
    No ale trudno - mam nadzieję, że ci się uda to co zaplanowałeś :)

    OdpowiedzUsuń

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -