Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 6 paź 2010

Wrzesień w polskim półświatku komiksowym przebiegł dosyć spokojnie. Po chwilami nudnych wakacjach, główni rozgrywający, ale nie tylko zbierali siły na odbywający się na początku października Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, który już tradycyjnie odbył się w pierwszy weekend października w Łodzi.

Bydgoszcz nagrodzona!

W prawdzie jest to podsumowanie września, a nie października, jednak nie mam zamiaru czekać z tą informacją cały miesiąc, zresztą i tak cały wrzesień trwał pod znakiem 21. MFKiG. Panie i panowie z przyjemnością ogłaszam, że pierwszą nagrodę festiwalu zdobył komiks Człowiek Kolejka stworzony przez bydgoskich artystów Macieja Jasińskiego (scenariusz) i debiuta Jakuba Mathia (rysunki). Komiks opowiada historię chłopca, który jest świadkiem śmierci swoich rodziców stojących w kolejce do mięsnego. Po kilku latach, chłopak wraca jako superbohater zwany Człowiekiem Kolejką, który walczy z kolejkami na całym świecie. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza nagroda dla bydgoskiego komiksu w historii festiwalu. Fakt ten nie umknął również lokalnej prasie, krótki artykuł o MFKiG można przeczytać we wtorkowym wydaniu Expressu Bydgoskiego.


Wrześniowe nowości

Wrzesień upłynął głównie pod znakiem zapowiedzi. Wszystkich z nich nie sposób omówić (było ich ok 50) wspomnę więc, tylko o tych, moim zadaniem, najbardziej wartych uwagi. Mucha Comics wreszcie ożyła, bałem się, bowiem, że jest to już koniec tego wydawnictwa. We wrześniu zapowiedzieli oni wydanie czwartego tomu Loveless oraz pierwszy tom długo oczekiwanych Opowieści wojennych. Jest to zbiór czterech historii, których akcja dzieje się na frontach drugiej wojny światowej. Egmont wydał czwarty to długo oczekiwanego Blacksad'a. Akcja tego komiksu, dzieje się w Ameryce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Główny bohater, czarny kot John Blacksad, tym razem będzie musiał rozwiązać zagadkę zniknięcia jazzowego pianisty. Przeszkodzić mu w tym będą próbować handlarze narkotyków, wyznawcy wudu oraz zwykle rzezimieszki. Fani komiksu japońskiego powinni przyjrzeć się nowej ofercie Hanami, które wydało m.in. komiks Jiro Taniguchiego Podniebny Orzeł. Jest to historia o samurajach na dzikim zachodzie. We wrzesniu wydano, również trzy tytuły poświęcone pamięci zmarłego przed dwoma laty Janusza Christy autora m.in. Kajko i Kokosza.

Słomkowy kapelusz wpływa do Polski

Największą niespodziankę zgotowało nam, jednak wydawnictwo JPF. Jakiś czas temu na swoim Facebookowym profilu wydawnictwo umieściło ankietę w której zapytano fanów jaki komiks chcieliby ujrzeć nad Wisłą. Fani jednak zbesztali wydawnictwo, że nie ma na niej komiksu One Piece. Parę dni później na tym samym koncie pojawiła się nowa ankieta: "Czy kupisz One Piece'a?". 60% ankietowanych odpowiedziało: "zdecydowanie tak". Tak, więc już w grudniu w Polsce ukarze się obecnie najpopularniejszy tytuł w Japonii, którego ostatnie tomy sprzedają się w samym kraju zachodzącego słońca w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Komiks ten opowiada historie pirackiej załogi statku Strow Hat (czyli Słomkowy Kapelusz) pod dowództwem kapitana Monkey D. Luffy'ego, który ma zamiar zdobyć legendarny skarb zwany One Piece. Historia rozpoczyna się gdy Luffy przez przypadek zjada diabelski owoc, który przemienia jego ciało w gumę.

Sandaman jako serial?

Worner Bros ogłosił, ze jest zainteresowany zekranizowaniem jednego z najsłynniejszych komiksów Naila Gaiman pt: Sandman. Póki co jednak trwa zbieranie ekipy, więc pewnie nieprędko ujrzymy Morfeusza w telewizji.
Aktorski Pokemon w kinach!?

Już niemal tradycją stało się, że przy podsumowaniu miesiąca pisze coś o Pokemonach. W połowie miesiąca serwis ShogunGamer otrzymał taki oto trailer:
W jednej chwili wywołał on lawinę spekulacji. Aktorskie Pokemony? Następca Dragon Ball Evolution? Pojawiła się również teza, że jest to promocja najnowszej części gier na Nintendo DS'a. Podobna promocja miała miejsce przy okazji premiery Mortal Kombat. Szybko, jednak okazało się, że jest to chałupnicza robota grupki zapaleńców. Poniżej drugi filmik tym razem lepszej jakości. Fanom gratuluję pomysłu.
Isshu Pokedex

Dokańczając wątek, którym męczyłem was przez pół roku publikuję kompletny pokedex z nowego regionu. Znajdziecie go klikając na ten: link.

Na koniec jeszcze obrazek, który znalazłem w sieci

Dodaj komentarz:

Subskrybuj post | Subskrybuj komentarz

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -