Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 31 mar 2014

Wzorem lat poprzednich, również w tym roku wybrałem się na Pyrkon z aparatem. Niestety, ogarnięcie tak dużej imprezy okazało się dla mnie zadaniem wręcz karkołomnym. Na całe szczęście nie wybrałem się do Poznania sam. Towarzyszyli mi przyjaciele, którzy wsparli mnie swoją wiedzą, doświadczeniem i dużo nowocześniejszym sprzętem. Zrobili też coś czego absolutnie się nie spodziewałem, a mianowicie jeden z nich zmajstrował video z pyrkonowiczami w roli głównej.

A teraz drodzy widzowie usiądźcie, wygodnie w fotelu, nastawcie film na ful HD i podziwiajcie. Na koniec zaś nie zapomnijcie zaklaskać i dać łapki w górę.


Miejsce imprezy:

Pyrkon, podobnie jak w zeszłym roku, odbył się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Widok na MTP od strony dworca Poznań Główny. W iglicy odbywał się blok integracyjny na którym można było poznać podobnych sobie fantastofili. Zdjęcie pochodzi z portalu fotopolska.pl.
Jak widać fantastyka zajmuje rok rocznie coraz większą część MTP


Atrakcje:

W tym roku organizatorzy przygotowali ponad 1000 godzin atrakcji. Mimo, iż konwent trwał jedynie 53. Jak oni to zrobili?
Największym powodzeniem ciszyły się oczywiście wszelkiego rodzaju kramy. Z roku na rok widać, że ich oferta wzrasta, a kupujących jest coraz więcej.W tym roku wystawy rysunków miały swoją osobną salę, a nie były porozrzucane po korytarzach.Konstrukcje z Lego znów zaskakiwały pomysłowością


Jednak te wykonywane z tradycyjnych materiałów w niczym im nie ustępowały
Na Pyrkonie odbywało się wiele premier książkowych i nie tylko, ale tylko niektórzy zadbali o to, aby wszyscy się o nich dowiedzieli. Tak Studio JG promowało swoją najnowszą mangę.


Na Pyrkonie wystarczyło jedynie kilka kroków, aby przebyć, nie tylko wiele tysięcy kilometrów, ale i setki lat
Stare przysłowie pszczół mówi, że "na konwencie się nie śpi", można więc zamiast tego pooglądać Fire-show
Jeżeli jednak dopadło cię zmęczenie zawsze mogłeś znaleźć miejsce, aby usiąść...
...lub się położyć

Uczestnicy:

Tegoroczną edycję Pyrkonu odwiedziła rekordowa ilość uczestników. Ponad 23000. Duża część z nich poprzebierała się w stroje postaci znanych z książek, komiksów lub filmów, czym spowodowała, że fantastyczna przestrzeń w Poznaniu była niezwykle kolorowa.Jednym zdaniem: O dobry strzał było łatwo
DO ZOBACZENIA NA PYRKONIE 2015!!!
Serdeczne podziękowania dla Radka (za zdjęcia) i Bartka (za video)! 
Bez Was chłopaki ta fotorelacja mogłaby nie ujrzeć światła dziennego.

Dodaj komentarz:

Subskrybuj post | Subskrybuj komentarz

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -