Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 1 gru 2011

Z racji faktu, iż "coraz bliżej święta", wydawnictwa specjalizujące się w wydawaniu w Polsce japońskich komiksów, przygotowały dla swoich czytelników świąteczne promocje. JPF proponuje nam darmową wysyłkę przy zakupie mang o łącznej wartości przekraczającej 69 zł (dotyczy wyłącznie przesyłki dostarczanej przez kuriera oraz zamówień złożonych do 22 grudnia). Dodatkowo można zakupić taniej, wszystkie tomiki najpoczytniejszych tytułów (One Piece, Bleach, Ouran..., i FMA), ta ostatnia oferta, nie dotyczy jednak pre-orderów. Waneko, również postanowiło zawalczyć o klienta, proponując nam mangi już od 2 zł (Locke... i Tu detektyw Jeż)! Poza tym, w internetowym sklepiku wydawnictwa można zakupić specjalne pakiety świąteczne, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet do 50%. Czyżby zakrojone na tak szeroką skalę wietrzenie magazynów zapowiadało niezwykle syty rok 2012? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać.


Wiadomością dnia jest niewątpliwie ponowne pojawienie się Czarodziejki z Księżyca w polskiej tv. To właśnie emisja tego serialu w 1995 roku w telewizji Polsat rozpoczęła mangowo- animowe szaleństwo, które trawa do dzisiaj. Seria będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30 na kanale tv 4. Nie przegapcie!

Jakiś czas temu pisałem o Kairi, Polce, która w swoim debiucie na Eurocosplayu, odbywającym się w ramach londyńskiego MCMEXPO, zdobyła drugie miejsce. Dziś, chciałbym napisać o innej Polce, a mianowicie o siedemnastoletniej Julii „Aralce” Bernard, która została zaproszona do najstarszego, japońskiego talent show. Jakim cudem zapytacie? Otóż, ta niezwykle uzdolniona młoda dziewczyna, od ponad dwóch lat publikuje na portalu You Tube, własne aranżacje popularnych japońskich przebojów. Co więcej, od roku można tam znaleźć również, prowadzone przez nią, lekcje języka polskiego, po japońsku! Wszystko to zaowocowało zaproszeniem Aralki, do wzięcia udziału w międzynarodowej edycji show Nodojiman The World. Odcinek z jej udziałem został wyemitowany w japońskiej telewizji 11 października tego roku. Rozgłos w kraju przyniosły jej jednak dopiero, wystąpienia w TVN'ie (Uwaga!), który jest znany w fandomie z rozpętania afery o kryptonimie "goła pupa Bulmy". Wszystkich zainteresowanych twórczością Julii, zachęcam do słuchania radia Aoi, na falach którego, 2 grudnia (piątek), o godzinie 21.00 zostanie wyemitowany wywiad z artystką.


Na początku było trochę dobrych wieści z JPF-u, więc teraz czas na te złe. Etatowy tłumacz firmy pan Paweł Dybała zachorował. W związku z tym władze wydawnictwa zostały zmuszone do zaktualizowania rozpiski zapowiedzi na najbliższe miesiące. Kolejne tomy One Piece i Ouran'a zostaną wydane nie w tym, a w przyszłym miesiącu. Natomiast 14 tom Bleach'a zostanie wysłany do księgarń, 6 grudnia, czyli tydzień po zapowiadanej wcześniej premierze, zaś tom 15 tej serii, zapowiadany pierwotnie na grudzień, wyjdzie dopiero w styczniu. W zamian za to JPF z miesięcznym wyprzedzeniem wyda u nas 51 tom Naruto. Jak widać mimo, że jesteśmy małym rynkiem, to groźba znaczącego spadku sprzedaży, potrafi przekonać Japończyków do ustępstw. Przypominam, że to na ich wniosek manga o zdemonizowanym ninja miała być wydawana w Polsce co 3 miesiące.  

Kłopoty z terminowością nie ominęły również Hanami, które zapowiedziało, że 4 tom serii Pluto zostanie wydany najpewniej z tygodniowy opóźnieniem, tzn. najpóźniej 6 grudnia

Jeżeli myśleliście, że to już wszystko co przygotował dla nas JPF, to jesteście w błędzie. Otóż na oficjalnej facebookowej stronie tegoż wydawcy, pojawiła się kolejna ankieta dotycząca nowych tytułów. Tym razem mamy możliwość wybrać następcę komiksu Fullmetal Alchemist, którego ostatni, 27 tom, zostanie wydany najpewniej w marcu 2012 roku. Wśród tytułów na które można będzie oddać swój głos znalazły się Ludwig Revolution, Grand Guignol Orchestra, Nana (z której ostatecznie zrezygnowano), Psyren oraz Doubt. Wszystkie one zostały już w Japonii zakończone. Tym razem można głosować za pośrednictwem fecebook'a, oddając głos na tylko jedną propozycję. Wbrew nadziejom niektórych, JPF nie zdecydował się na wydanie kolejnego tasiemca (najdłuższy z proponowanych tytułów, Psyren, zamknął się w 16 tomach). Choć nie jest wykluczone, że zastanie taki wydany, po zakończeniu Ourana..., czyli dopiero w 2013 roku. Korzystając z okazji, wydawnictwo poinformowało, że postara się wydać wszystkie tytuły, które stanęły w szranki w poprzedniej ankiecie (tej na kolejną Mega Mangę).

{ 1 komentarze Dołącz do dyskusji i podziel się swoją opinią }

  1. Na kolejny tom Pluto czekam z niecierpliwością:) A Ty głosowałeś na następcę FMA?:) co do TVNu: materiał wyemitowany został w lipcu a więc w środku sezonu ogórkowego, zatem nie należy go brać na serio:D

    OdpowiedzUsuń

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -