Napisane przez: Jarosław Przewoźniak 1 lip 2013

Wakacje!!! Wreszcie nastał czas na plażę albo góry lub też na góry na plaży, o ile wiecie co mam na myśli. Ale zaraz, wygląda na to, że śliczna pogoda, również wzięła sobie wolne i póki co jest "tylko zimno i pada". Prawdziwego komiksiarza jednak, nie powinno to zrazić, gdyż tak naprawdę to dopiero teraz ma on czas na to, aby to wszystko przeczytać, a brzydka pogoda powinna mu w tym tylko sprzyjać. Tym bardziej szkoda, że większość wydawnictw również wybiera się na wakacje, ale czy na pewno...?

Akira Toriyama powraca! W listopadzie JPF wyda długo oczekiwany 26 tom Dr. Slumpa. Ale zaraz, jak to, przecież seria ta zamknęła się w Japonii w 18 tomach. Cóż, po prostu każdy tom polskiego wydania to 50% oryginału oznacza to, że nad Wisłą Aralka zagości, aż 36 razy. Wydarzenie to wiąże się również z promocją. Otóż, wszystkie wydane już w naszym kraju tomy tego komiksu można kupić w sklepie wydawcy za jedyne 5,50, wyjątkiem jest tom 25, który można zakupić za 8,90. Teraz czekamy już tylko na wznowienie Oh! My Goddess. Toriyama wraca jednak nie tylko w Polsce, ale i w Japonii. Już za dwa tygodnie, czyli 13 lipca w Weekly Shonen Jumpie wystartuje Ginga Patrol Jako (Galaktyczny Patrol Jako). Mam nadzieję, że oznacza to, że kończy się któryś z popularnych dżampowych tasiemców najlepiej Naruto, które powoli już zjada własny ogon. 

Yumegari uaktualniło swoje plany wydawnicze na rok 2013. Do końca roku to poznańskie wydawnictwo planuje wydać osiem tytułów w tym dwie nowości. Pierwszą z nich będzie Over Eyes autorstwa Moniki Sąsiadek, który ma pojawić się na rynku już w sierpniu. Na dzień dzisiejszy wiadomo na razie tyle, że będzie to komiks z gatunku fantasy. Drugą nowością będzie kolejny komiks rodem z Korei, czyli siedmiotomowe Savage Garden autorstwa Lee Hyeon-sook. Komiks ten będzie miał swoją premierę we wrześniu. O serii szerzej pisałem tutaj. Jeżeli jednak naprawdę jesteście złaknieni nowości to śpieszę was pocieszyć Drodzy Czytelnicy, bo już 5 lipca do księgarń trafi nowa manhua (komiks chiński) od tego wydawnictwa, czyli Feng Yu Jiu Tian, który w wersji polskiej będzie nosił tytuł Niebiańska Podróż Feniksa. Naszą rodzimą wersję obwoluty tego komiksu znajdziecie na facebookowym profilu wydawnictwa. Zapowiada się kolejna gratka dla fanek yaoi. Szerzej o komiksie pisałem tutaj (w informacjach z września). 

Taiga na swoim profilu na facebooku opublikowała przykładowe plansze z Pet Shop Horrors. O serii pisałem tutaj.

Studio JG podało polskie tłumaczenia tytułów dwóch, zapowiadanych już od jakiegoś czasu, serii. Pierwsza z nich Otoyomegatari, otrzymała tytuł Opowieść panny młodej. Komiks ten jest już dostępny w wersji deluxe i pierwsze opinie fanów są naprawdę niezłe. Drugi, czyli Bokura ni matsuwaru etc, otrzymał tytuł Ty i Ja etc, co w mojej opinii brzmi nieco dziwacznie. Ja proponowałbym Ty, Ja itd, ale co ja tam wiem. Tytuł ten ma ukazać się nad Wisłą już 8 lipca. To jednak nie wszystko co ekipa Yanka ogłosiła w czerwcu, bo oto w bliżej nie określonej przyszłości (ale raczej w 2013 roku) swoją premierę mają mieć dwie nowe mangi. Pierwszą z nich będzie Emma autorstwa Kaoru Mori, do której niedawno przymierzał się również JPF (o czym pisałem tutaj) oraz Acid Town autorstwa Kyuugou. Historia zaczyna się w momencie, gdy do jednego z biur w bliżej nie określonym mieście włamują się dwaj młodzi ludzie Yuki i Tetsu. Ich desperacka próba zdobycia funduszy na leczenie brata tego pierwszego, kończy się niestety kompletną klapą. Jednak zamiast oddania złodziei w ręce policji jeden z kierowników biura postanawia zatrudnić Yuki'ego. Oczywiście jego praca nie będzie polegała na przerzucaniu niezliczonej ilości dokumentacji. Zapowiada się nieźle? Też tak uważam. Niestety Acid Town to seria z gatunku shonen-ai, czyli w dużym skrócie soft-yaoi. Na dzień dzisiejszy w Japonii ukazały się trzy tomy tego komiksu, kolejne w drodze.

Na koniec informacje kryminalne. Są już pierwsze ofiary wietrzenia magazynów w Waneko. Duża ilość zamówień spowodowała, że pierwszym tytułem który definitywnie zniknie z oferty wydawnictwa będzie Saiyuki. Na dziś można zamawiać już jedynie tomy 2, 3, 7 i 9, gdy i te znikną ze sklepu wydawnictwa, będzie można dostać je jedynie z drugiej ręki.


Pokemon Miesiąca

Tym razem chciałbym Wam Drodzy Czytelnicy przybliżyć twórczość Vaughn'a Pinpin'a, znanego szerszej publiczności jako Hat Boy. Otóż ten student Filipińskiego Uniwersytety Sztuk Pięknych podjął się zadania narysowania wszystkich (!) pokemonów w stylu Timm'a Burton'a. Na dzień dzisiejszy doszedł on do numeru 59, czyli do Primeape'a. Kolejne projekty (miejmy nadzieję) w drodze. Na stronę autora można się dostać klikając Diglett'a.


{ 2 komentarze Dołącz do dyskusji i podziel się swoją opinią }

  1. Mam takie dwa malutkie zastrzeżenia:D Pierwszym jest to, ze komiks chiński to manhua, a nie manhwa(manhwa to koreanszczyzna:P)Co do drugiego to tytuł OPM to "Opowieść" nie "Opowieści". Mam nadzieję, że nie byłem zbyt natrętny w poprawianiu:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlaczego miałbym się obrażać na tak konstruktywny komentarz? Dzięki za wychwycenie błędów, obiecuję, że następnym razem będę bardziej uważny przy pisaniu swoich tekstów.

      Usuń

- Copyright © 2010-2014 Półka pełna komiksów - Ore no Imouto - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -